+48 75 734 00 44
office@osiecznica.com.pl

Quarzwerke - partner w ceramice

Grupa Quarzwerke posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie wydobycia i przeróbki surowców takich jak kwarc, kaolin i skaleń. Dzięki temu możemy zaoferować właściwe surowce dla przemysłu ceramicznego. Wciąż optymalizujemy właściwości jakościowe i przeróbcze naszych produktów i dlatego możemy zaoferować optymalne rozwiązania dla wszystkich dziedzin przemysłu ceramicznego. Nowoczesne technologie produkcji zapewniają stałą, najwyższą jakość. Naszą zaletą jest także posiadanie sieci zakładów w Europie przez co możemy zaoferować naszym klientom optymalne rozwiązania także w zakresie logistyki.

Różnorodność złóż podstawą sukcesu

Grupa Quarzwerke posiada bardzo różnorodne pod względem mineralogicznym złoża. Surowiec z nich wydobywany jest podstawą wysokiej jakości naszych produktów. Wielu renomowanych producentów porcelany stołowej, artykułów sanitarnych, kafli podłogowych i  piecowych, producentów ceramiki technicznej i izolatorów używa w swoich masach ceramicznych i szkliwach kaolinów, szamotów kaolinowych, skaleni potasowych i mączek kwarcowych z naszej Grupy.

Paleta produktów kaolinowych obejmuje przy tym zarówno kaoliny plastyczne wypalające się na biały kolor z dobrymi właściwościami reologicznymi do ceramiki użytkowej, jak i kaoliny o szczególnych zdolnościach do upłynniania i narastania czerepu do ceramiki sanitarnej.

Specjalnie do produkcji dużych izolatorów dysponujemy ekstremalnie plastycznym produktem.

Metody analizy i technika zastosowań surowców ceramicznych

Grupa Quarzwerke oferuje swoim klientom także serwis w zakresie rozwoju i zastosowań produktów ceramicznych.

Poza opracowywaniem nowych technologii i produktów naszym głównym zadaniem jest wspieranie klientów. Pracujemy z Państwem ramię w ramię nad rozwiązywaniem problemów i rozwojem produkcji. Współpraca dotyczy szerokiego zakresu, od badań mas ceramicznych i zestawów szklarskich, poprzez analizy błędów w procesie produkcyjnym do doradztwa.

Nasz dział techniczny jest kompetentnym partnerem przy optymalizacji istniejących lub przy komponowaniu nowych receptur, który doradza i wspiera swoich klientów w całym procesie od wydobycia surowca aż do uzyskania produktu końcowego.

 

Kontakt

 

Kontakt

Sprzedaż – kaoliny


+48 75 734 00 54

sales@quarzwerke.pl