+48 75 734 00 44
office@osiecznica.com.pl

Kaolin do papieru

Grupa Quarzwerke od długiego czasu jest niezawodnym partnerem przemysłu papierniczego. Szczególne zastosowanie znajdują tutaj dwie grupy produktów:

  • Kaoliny powierzchniowe stosowane we wklęsłodruku i offsecie, do produkcji papieru i tektury oraz wyrobów specjalnych.
  • Kaoliny wypełniaczowe stosowane do papieru gazetowego i dekoracyjnego.

Grupa Quarzwerke prowadzi ponadto w Europie Centralnej i Południowej sprzedaż produktów kaolinowych BASF ze złóż wtórnych (USA). Ze względu na różnorodność nasze kaoliny znajdują zastosowanie w prawie wszystkich rodzajach papieru. Dzięki zoptymalizowanej technice produkcji kaoliny są stale dostosowywane do rosnących wymagań rynku.

Kaoliny dla przemysłu papierniczego są produkowane w zakładach Hirschau-Schnaittenbach w Bawarii , Caminauer Kaolinwerk GmbH w Saksonii, Surmin-Kaolin w Polsce i w Ukrainian Kaolin Company. Ponadto Grupa Quarzwerke dysponuje złożami kaolinu w Europie południowo – wschodniej – są to zakłady grupy EAD Kaolin (www.kaolin.bg) w Bułgarii.

Wypróbuj nasz kaolin papierniczy w swojej produkcji!

Kaoliny do papieru – technika zastosowań

Oprócz kompleksowego zapewniania jakości Grupa Quarzwerke oferuje wsparcie w zakresie zastosowań technicznych. Poza opracowywaniem nowych technologii produkcji naszym głównym zadaniem jest wspieranie sprzedaży. W tym celu posiadamy bardzo dobrze wyposażony dział techniczny, w którym możemy przeprowadzić szerokie spektrum badań zarówno surowców jak i produktów gotowych.

 

Kontakt

 

Kontakt

Sprzedaż – kaoliny


+48 75 734 00 54

sales@quarzwerke.pl